Чому відхиляється платіжна інструкція?

Запитання

Чому не проводиться платіж? По якій причині не проведений платіж? Чому не виконано платіжне доручення?

Умова

При проведенні платежів банк керується Постановою НБУ №162 "Про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків", Постановою НБУ №163 та Податковим кодексом України.

Відповідь

Основними причинами відхилення платіжної інструкції є:

Причини Деталі
Не коректно сформоване/ не повне призначення платежу, що не розкриває суть операції

В полі "Призначення платежу" вкажіть: що за оплата, згідно до якого договору (інформація про платіж), період виплати (якщо це передбачено договором) і документи, якими керуєтесь при перерахуванні коштів одержувачеві. Якщо виплата не оподатковується, зазначте посилання на пункт закону або нормативно-правового акта НБУ. 
Якщо юридична особа повертає фізичній особі кошти, які не підлягають оподаткуванню, в призначенні платежу окрім слів "повернення" зазначте:
- що дохід не підлягає оподаткуванню або назву доходу у відповідності до назв, що використовуються у ст. 165 Податкового кодексу України.

Недостатньо коштів на рахунку

Суми на рахунку повинно бути достатньо для проведення платіжної інструкції з урахуванням комісії.

Відсутність одного з підписів (згідно Переліку розпорядників рахунку) при відправці документа через клієнт-банк Для проведення платіжної інструкції повинні бути всі підписи згідно підписантів компанії / організації
Відсутність податків до виплачуваної платіжної інструкції — податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), військовий збір, єдиний внесок (ЄВ) — якщо виплата передбачає оплату податків

Необхідно проводити оплату податків до/разом з платіжною інструкцією (якщо виплата передбачає оплату податків згідно чинного законодавства).

Зауваження до податків згідно виплачуваного доходу в платіжній інструкції

- Період виплати податків не співпадає з періодом виплати платіжної інструкції

- Податки сплачені без виду доходу/періоду або не вказана назва податку

- Не достатньо суми єдиного внеску (22%)

Оплата згідно платіжної інструкції не з того рахунку

Наприклад, при оплаті за товари чи послуги помилково вказаний рахунок 2604 для соціальних виплат (виплата декретних та допомоги по пологах, лікарняних)

Блокування коштів на рахунку / арешт / прострочена заборгованість по рахунку Рахунок для виплати згідно платіжної інструкції має бути не в стані заборгованості
Перерахування ФОП на свій рахунок 2620* за товари чи послуги ФОП може перераховувати на свій рахунок 2620* тільки чистий дохід підприємця
Виплата доходу згідно профспілкових виплат При неоподаткованих профспілкових виплатах в призначенні платіжної інструкції вкажіть: "виплата за рахунок профспілковвих внесків не оподатковується" / "одноразова неоподаткована виплата" / "виплата не з фонду оплати праці не оподаткована".
Платежі самозайнятим особам на 2620* (адвокати, нотаріуси, ліквідатори, арбітражний керуючий, приватний виконавець та ін.)

Для ведення професійної діяльності самозайняті особи використовують балансові рахунки 2621* / 2624*. Робота через 2620* є порушенням режиму рахунку.

Платежі, які не підпадають під дію ЗУ "Про публічні закупівлі" 

Якщо платіж не підпадає під дію ЗУ про публічні закупівлі, вкажіть це в призначенні платежу ("платіж не підпадає під державні закупівлі"). 

Відсутні підтверджуючі документи по державним закупівлям по платежам, які підпадають під дію ЗУ "Про публічні закупівлі"

Якщо платіж підпадає, вкажіть номер договору про державні закупівлі, його дату. Це стосується усіх платежів клієнтів державна частка яких становить 50% та більше.
Всі документи про публічні закупівлі мають бути виставлені на порталі Prozorro:
- договір про закупівлю;
- звіт про результати здійснення процедури закупівлі

Виплата фізичній особі/ФОП, в якого немає ІПН

 

Для швидкої обробки платіжної інструкції потрібно:
- Вказати повну інформацію в призначенні платіжної інструкції, що розкриває суть операції;
- Наявність достатнього залишку на рахунку з урахуванням комісії.
- Проводити оплату податків до/разом з платіжною інструкцією (якщо це передбачено законодавством) та вказувати в призначенні номери та дату оплати платіжних інструкцій по податкам (якщо є значний інтервал між датами оплат).

Корисні статті

Який графік обробки міжбанківських платежів у гривні в Sense Bank?

Як переказати кошти клієнту, який відмовився від ІПН?

Які платежі дозволяється перерахувати на рахунок фізичної особи?

Чи була ця стаття корисною?
2 з 2 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.