Що таке лоро-платежі?

Запитання

Чи можливі розрахунки в гривні за зовнішньоекономічними контрактами? Які реквізити для отримання гривні за контрактом з-за кордону? Як оформити платіжне доручення в гривні при оплаті за кордон?

Відповідь

Лоро платежі — це платежі в гривні за зовнішньоекономічними операціями з оплати товарів та послуг.

Для можливості приймання або відправлення платежів у гривнях банку нерезидента необхідно мати відкритий в українському банку кореспондентський рахунок в гривні (лоро-рахунок). Зазвичай, з гривнею працюють такі країни: Латвія, Литва, Естонія, Казахстан, інші країни колишнього СНД.

Лоро-платежі відносяться до валютних операцій та підлягають валютному контролю:

  • Експортні надходження зараховуються на розподільчий рахунок 2603 (рахунок 2603 відкривається банком самостійно, без участі клієнта для попереднього аналізу надходжень в гривні з-за кордону). Валютний підрозділ перевіряє наявність в банку документів по операції (контракти, інвойси тощо) та повноту вказання нерезидентом реквізитів в платіжній інструкції. У разі ненадання документів протягом 3-х робочих днів, їх невідповідності платежу або при невірному/неповному зазначенні реквізитів в платіжному дорученні, кошти повертаються банком на рахунок відправника.
  • Для здійснення імпортного платежу завчасно надайте до банку документи, що підтверджують правомірність платежу (контракти, інвойси тощо). Для переказу гривні за кордон, оформіть платіжну інструкцію виключно на паперовому носії, надайте його з підписами та печаткою (за наявності) до вашого обслуговуючого відділення банку. Переказ гривні через клієнт-банк не здійснюється. 

Оформлення платіжної інструкції в гривні для лоро-платежів:

Вихідний (імпортний) платіж 
Платіжна інструкція заповнюється українською мовою (за винятком назв, які не перекладаються, наприклад, назви банку-нерезидента або нерезидента).
Найменування поля платіжного доручення Зміст (що потрібно вказати в даному полі) Приклад заповнення
Одержувач Найменування банку-нерезидента — власника лоро-рахунку Kaspi Bank
Рахунок одержувача Номер лоро-рахунка, через який здійснюється розрахунок (формат IBAN) UA00000000001600……
Код одержувача Код ЄДРПОУ українського банку, в якому відкритий лоро-рахунок 14305909
Банк одержувача Назва українського банку, в  якому відкритий лоро-рахунок АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК"
Призначення платежу

- код операції (за українською класифікацією);
- код країни місцезнаходження нерезидента-отримувача;
- назву операції (за товари/послуги/роботи);
- посилання на зовнішньоекономічний договір/контракт/інший документ, що свідчить про правомірність операції (номер та дата);
- реквізити отримувача: BIC код банку-нерезидента, найменування банку-нерезидента, номер рахунку IBAN отримувача, найменування отримувача, країна та місто;

- найменування платника та його ЄДРПОУ/РНОКПП, країна (Україна)

2175.1;428; За транспортні послуги згідно Договору №11 від 12.12.2022; Банк отримувача: ВIC CASPKZKA XXX, Kaspi Bank; Отримувач: ТОВ "Роза", Латвія, Ріга; рахунок 1234567890,  Платник: ТОВ "Ромашка", 12345678, Україна.
Вхідний (експортний) платіж
Платіжна інструкція заповнюється латинськими літерами у форматі SWIFT. Обов'язкові реквізити для можливості зарахування гривні:
  • назва країни місцезнаходження/проживання нерезидента-платника;
  • найменування банка отримувача (АТ "СЕНС БАНК"), найменування отримувача, номер рахунку отримувача в форматі IBAN;
  • код операції (за українською класифікацією);
  • посилання на зовнішньоекономічний договір/контракт/інший документ, що свідчить про правомірність операції, тип операції (оплата за товари/послуги/роботи).

Для зарахування коштів в гривнях з-за кордону, додаткові реквізити (аналогічно як для зарахування валюти) не потрібні. Банк нерезидента зможе здійснити платіж тільки у разі наявності в нього кореспондентського рахунку в будь-якому українському банку.

Корисні статті

У яких валютах можна здійснювати та приймати платежі в Sense Bank?

Валютні контракти та імпортні операції під час воєнного стану

Отримати благодійну допомогу з-за кордону

Які країни заборонені для співпраці?

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.