Завдання
Що таке Перелік розпорядників. Правильне заповнення Переліку розпорядників. Хто може підписати Перелік розпорядників. Рахунки, за якими використовується Перелік розпорядників. Чи потрібна печатка в Переліку розпорядників? Випадки надання нового Переліку розпорядників.
Рішення
Перелік розпорядників рахунку — документ, що містить перелік та зразки підписів осіб, які мають право розпоряджатися рахунком і підписувати розрахункові та інші документи в банку.
Перелік може надаватися:
1. окремо за кожним рахунком. В цьому разі в Переліку вказуєте номер рахунку, до якого відноситься Перелік.
або
2. позначаєте відповідною відміткою, що за всіма поточними рахунками, в тому числі, що будуть відкриті в АТ «СЕНС БАНК». Використовується, якщо по кожному з рахунків, відкритих в банку, співпадають уповноважені особи та обсяги їх повноважень.
або
3. по кількох рахунках:
- при відкритті рахунків в один день
- при заміні уповноважених осіб по вже відкритих рахунках (якщо одні й ті самі уповноважені особи мають аналогічні повноваження по кожному з рахунків з Переліку)
Особливості заповнення та використання Переліку розпорядників:
- Надається під час відкриття рахунку в банку та при оновленні розпорядників.
- Може містити необмежену кількість розпорядників рахунку. Повноваження розпорядників, включених до Переліку, визначаються:
- статутними документами;
- довіреністю (нотаріальною чи внутрішньою, що оформлена в банку). - В Перелік може бути проставлений відбиток печатки. В цьому разі всі документи, що надаватимуться до банку, повинні містити відбиток печатки.
- Надання Переліку по ФОП та особам, що проводять незалежну професійну діяльність, не є обов’язковим.
- Перелік може надаватися:
- окремо за кожним рахунком, що відкривається в банку. При відкритті кожного нового рахунку потрібний новий Перелік розпорядників. Може використовуватися, якщо різними рахунками повинні розпоряджатися різні уповноважені особи.
- один за всіма рахунками, що відкриваються в банку. При цьому по всіх рахунках повинні співпадати уповноважені особи та обсяги їх повноважень.
- по кільком рахункам, що відкриваються в один день та якими розпоряджаються однакові уповноважені особи. - Підписи осіб, включених до Переліку розпорядників, можуть засвідчуватися співробітником банку або нотаріусом.
Порядок надання Переліку розпорядників:
- Роздрукуйте шаблон Переліку розпорядників та внесіть:
- повне найменування;
- код за ЄДРПОУ/РНОКПП (за наявності);
- прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) розпорядника(ів);
- обсяг повноважень по рахунку (напис "Самостійно" або "Вчиняє дії щодо розпорядження рахунку спільно з особою №...". - Надайте до банку разом з іншими документами для відкриття рахунку.
- Проставте власноручні підписи всіх розпорядників рахунку у присутності співробітника банку. Засвідчіть підписом головного розпорядника рахунку. При нотаріальному засвідченні Переліку, підписи проставляються у нотаріуса, до банку надається засвідчений нотаріусом Перелік.
- За необхідності, проставте відбиток печатки.
- Повідомте співробітнику банку, за якими рахунками буде використовуватись Перелік.
Надайте новий Перелік розпорядників до банку при:
- Заміні або доповненні уповноважених осіб з наданням підтверджуючих документів щодо повноважень
- Зміні прізвища / імені / по батькові довіреної особи ЮО
- Відкриття нових рахунків, якщо в первинному Переліку був вказаний конкретний номер рахунку (а не всі рахунки в банку)
Тимчасовий перелік
У разі призначення тимчасового виконуючого обов'язків розпорядника рахунком / тимчасового надання особі права розпорядження рахунком - додатково надається тимчасовий Перелік.
У разі призначення тимчасово виконуючого обов'язки розпорядника Рахунком/ тимчасового надання особі прав розпорядження рахунком (наприклад, відпустка, відрядження) — додатково подається тимчасовий Перелік.
В тимчасовому Переліку зазначається:
- строк його дії. Строк дії тимчасового Переліку не може перевищувати строк дії повноважень Уповноваженої особи, що засвідчила такий Перелік та строку повноважень тимчасового розпорядника.
- тільки тимчасовий розпорядник з його особистим підписом
- строком повноважень тимчасового розпорядника у графі додаткова інформація зг. наданих документів по підтвердженню повноважень.
Важливо! Дія переліку закінчується по строку переліку, а не по строку повноважень тимчасового розпорядника.
Новий Перелік не надається
- Продовженні терміну повноважень уповноваженої особи
- Зміні найменування ЮО (якщо не пов'язано з припиненням діяльності)/зміни прізвища/імені/по батькові ФОП). Банк самостійно вносить правки до діючого переліку.
- Зміні рахунків ЮО та ФОП, пов'язаної з реорганізацією банку, зміною місцезнаходження банку, яке призвело до зміни в порядку обліку банком рахунків клієнтів.
- Відкритті нових рахунків, якщо в первинному Переліку було вказано за всіма поточними рахунками, в тому числі, що будуть відкриті.
Електронний перелік:
Перелік розпорядників в електронній формі підлягає засвідченню КЕП або УЕП, та відправлений в Банк з дотриманням порядку електронного документообороту.
Прийняття Банком Переліку надісланого у тому числі за допомогою дистанційних сервісів для відкриття рахунку в Банку, підтверджується електронним підписом уповноваженого співробітника Банку.
Перелік вважається прийнятим з дати накладення електронного підпису уповноваженого співробітника Банку.
При наданні електронного Переліку можливо здійснювати тільки безготівкові платежі та подавати документи до банку виключно в електронному вигляді. Розрахункові документи або документи на переказ готівки, або інші документи/заяви оформлені в паперовій формі Банк приймає до виконання за умови:
- наявності Переліку в паперовій формі по відповідному рахунку
- або
- при оформлені Картки зразків підписів. Кількість карток зразків підписів може відповідати кількості осіб у Переліку, термін дії карток зразків підписів відповідає терміну дії Переліку розпорядників, та скасовується одночасно з цим Переліком. Має бути зразок відбитка печатки (при використанні печатки на документах, що подаються до Банку)
Картка зразків підписів (КЗП) подається до Банку в паперовій формі затвердженою Банком.
Корисні статті
Перелік документів для відкриття поточного рахунку ЮО та ФОП
Заповнити опитувальник ЮО та ФОП
Коментарі
0 коментарів
Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.