Граничний строк розрахунків по валютним контрактам

Завдання

Граничний строк розрахунків по валютним контрактам. Наслідки порушення розрахункового періоду за валютним контактом.

Умова

УВАГА!

На період воєнного стану перегляньте інформацію у статті — Валютні контракти та критерії імпорту під час воєнного стану.

Рішення

Граничним строком розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів є 365 календарних днів. Ці строки не застосовуються до незначних за розмірами валютних операцій до 400 тис. грн в еквіваленті. 

Постанова Правління Національного банку України "Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 14.05.2019 р. № 67, містить перелік винятків, коли наведеного вище граничного строку взаєморозрахунків за ЗЕД може бути не дотримано, зокрема в разі експорту послуг, робіт (крім транспортних і страхових послуг та/або робіт), прав інтелектуальної власності та (або) інших немайнових прав.

Відповідно до ст. 13 Закону початок спливу вказаного вище строку розпочинається з дня митного оформлення експортованої продукції, а в разі експорту робіт, послуг, прав інтелектуальної власності та (або) інших немайнових прав — з дня оформлення в письмовій формі (у паперовому або електронному вигляді) акта, рахунка (інвойсу) або іншого документа, що засвідчує їх надання, або за операціями з імпорту товарів — з дня здійснення платежу (списання коштів із рахунку клієнта) (п. 7 Інструкції № 7).

Наслідки порушення розрахункового періоду за валютним контрактом:

Порушення строку тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3% від суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопостаченого товару) у національній валюті (у разі здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором (контрактом) у національній валюті) або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом Національного банку України, установленим на день виникнення заборгованості.

Водночас валютне законодавство також допускає зупинення перебігу строку здійснення розрахунків між сторонами зовнішньоекономічного контракту за наявності документального підтвердження виникнення відповідної форс-мажорної обставини.  

Корисні статті

Який перелік заборонених країн при встановленні ділових відносин?

Який регламент подачі заявки на продаж, купівлю та конверсію валюти?

Чи була ця стаття корисною?
1 з 1 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.