Чому заблоковано рахунок ФОП чи ЮО з адресою в тимчасово окупованій території?

Запитання

Чому заблокований рахунок? Яка причина блокування, якщо місце реєстрації ФОП або ЮО на тимчасово окупованій території? Чому заблоковано рахунок, якщо фактична адреса ФОП або ЮО на тимчасово окупованій території?

Відповідь

Поточні рахунки ЮО та ФОП клієнтів, що мають юридичну або фактичну адресу в тимчасово окупованих територіях України,​ заблоковані згідно вимог Закону України №1207-VII від 15.04.2014 "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України":

 • якщо клієнт має юридичну або фактичну адресу на територіях, що визначалися окупованими до 2022р. (Донецька та Луганська обл.), рахунки заблоковані на всі прибуткові та видаткові операції;
 • якщо клієнт має юридичну або фактичну адресу на територіях, що визначено окупованими в 2022р., рахунки заблоковані тільки на видаткові операції (в т.ч. на сплату податків та виплату зарплати).

Банк керується наступними документами:

 • п. 2 ст.13 Закона України №1207-VII: "Здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України. Правочин, стороною якого є суб’єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним";
 • Лист-роз'яснення НБУ №18-0006/8196 від 28.01.22: "Якщо податковою адресою юридичної особи, фізичної особи-підприємця та фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, є місцезнаходження/місце проживання такої особи на іншій території України (яка не є тимчасово окупованою територією), то банк має право здійснювати обслуговування таких клієнтів. Якщо податковою адресою юридичної особи, фізичної особи-підприємця та фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, є місцезнаходження/місце проживання на тимчасово окупованій території, то банк не має права здійснювати операції за рахунками таких клієнтів до зміни їх податкової адреси на іншу територію України."
 • Постанова КМУ № 1364 від 06.12.2022р. "Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією". Згідно постанови право затвердження переліку тимчасово окупованих територій було делеговане Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони.​
 • Наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 309 від 22.12.2022 "Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією". Згідно цього наказу затверджений (та регулярно оновлюється) оновлений перелік тимчасово окупованих Російською Федерацією території України (пункт II цього наказу).
 • ст. 45 Податкового кодексу України визначає податкову адресу:
  п. 45.1 Податковою адресою платника податків - фізичної особи визначається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
  п. 45.2 Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Для розблокування рахунку здійсніть перереєстрацію вашого місцезнаходження на іншу, не окуповану територію України через державного реєстратора (внесіть зміни в ЄДР). Через "Дію" можна внести зміни щодо місцезнаходження ФОП онлайн. Після зміни місця реєстрації надайте оновлену інформацію до банку — з підписанням документів КЕП (тип носія "Захищений"), через модуль "Документообіг" в клієнт-банку Sense Business Online або зверніться до обслуговуючого відділення. 

Якщо в ЄДР місце реєстрації на території України та зміни вже надавались до банку — зателефонуйте на лінію обслуговування юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Корисні статті

Як пройти повторну ідентифікацію МСБ ЮО?

Як пройти повторну ідентифікацію МСБ ФОП?

Чи була ця стаття корисною?
2 з 2 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.