Які умови роботи з арештованими рахунками ЮО чи ФОП під час воєнного стану?

Запитання

Які операції доступні для арештованих рахунків підприємця чи юридичної особи? Чи можна зняти арешт з рахунку під час воєнного стану? Які операції доступні з арештованих рахунків ФОП чи ЮО під час війни? Чи можна зняти кошти для виплати зарплати з арештованого рахунку?

Умова

Банк керується відповідно до змін до Закону України "Про виконавче провадження" впровадженим Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану" від 11.04.2023 р. № 3048-IX.

Відповідь

В умовах воєнного стану за арештованими рахунками:

  • юридичних осіб, самозайнятих осіб: видаткові операції за рахунок арештованих коштів можливо здійснювати (за умови, що арешт накладений державною виконавчою службою, приватним виконавцем) для:
    - виплати заробітної плати в розмірі не більше 5 мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника юридичної особи-боржника;
    - сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  • юридичних осіб (за умови, що арешт накладений іншим державним органом, наприклад рішенням суду, прокуратурою тощо) — видаткові операції за рахунок арештованих коштів заборонені;
  • ФОП: видаткові операції за рахунок арештованих коштів заборонені.

Видача готівки на зарплату за арештованим рахунком можлива тільки у відділенні, де присутній співробітник МСБ. Надайте разом із документом на отримання готівки відомість з ІПН, ПІБ, сумою виплати за кожним працівником.

При відкритті додаткових рахунків клієнтам ЮО та ФОП, що мають арешти по іншим рахункам в банку або публічне обтяження, такі відкриті рахунки будуть заблоковані.

По арештованим рахункам фізичних осіб перегляньте деталі у статті. З питань обслуговування рахунків фізичних осіб зверніться за номером 0 800 502050.

Корисні статті

Рахунок арештовано. Як дізнатися причини? Як зняти арешт?

Тарифи за РКО для ФОП чи ЮО

Які реквізити банку для проведення платежів?

Чи була ця стаття корисною?
9 з 14 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.