Завдання
Створити платіжну інструкцію у IFOBS (WIN 32). Створити платіж в гривні для переказу коштів через IFOBS (WIN 32). Створити платіжну інструкцію в бюджет. Оплатити податки через Win32.
Умова
- Відповідно до стандартів ISO 20022 платіжна інструкція містить нові секції для додавання інформації щодо учасників платежу (фактичного платника, фактичного отримувача), а також структуроване призначення платежу для бюджетних платежів відповідно до Порядку заповнення реквізиту "Призначення платежу" платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення (Постанова № 148 від 22.03.2023).
- Поле "Призначення платежу" завжди буде фіксоване та не змінюється, тому обов'язково заповнюйте поля у секції "Напрямок зарахування" приділяючи особливу увагу полю "Додаткова інформація запису".
- При заповненні платіжної інструкції звертайте увагу на допустиму кількість введених символів.
- По платежах до бюджету при імпорті. У зв'язку з вимогами законодавства щодо формування призначення платежу в структурованому форматі для платежів в бюджет "Призначення платежу" не може перевищувати 140 символів.
- У системі дистанційного обслуговування клієнт-банк реалізовано можливість створення платіжних інструкцій зі сплати податків на код ID НБУ з формуванням структурованого формату реквізиту "Призначення платежу" лише через вкладку "Бюджет".
- У разі створення інших платежів (не податків) на код ID НБУ, які не підпадають під дію Наказу Мінфіну № 148 від 22.03.2023 р. (у т.ч. і поповнення електронного рахунку СЕА ПДВ), при створенні платіжних інструкцій через клієнт-банк використовуйте вкладку "бюджет". При цьому поле "Код сплати" залишайте пустим, а текст призначення платежу зазначте у полі "Додаткова інформація запису" (до 140 символів).
Рішення
- Виберіть "Документи в національній валюті" та натисніть "+" внизу вікна, яке відкрилось.
- Заповніть активні поля платіжної інструкції:
■ У розділі "Платник" оберіть рахунок з якого будете здійснювати платіж.
■ зазначте суму платіжної інструкції.
Заповніть розділ "Одержувач" вручну або виберіть з довідника контрагентів, натиснувши в полі "Одержувач" на "..."
■ вкажіть рахунок отримувача;
■ виберіть тип отримувача (юридична чи фізична особа у тому числі ФОП);
■ введіть найменування одержувача. Поле повинно містити мінімум 2 слова, допустимими роздільниками є символи: " , . ` ‚ „ ‘ ’ “ “ « » і пробіл. Назва може містити літери кирилиці та латинки, цифри, а також символи —, -, (), «», №, !, &.
Ви можете скористатися довідником контрагентів для автоматичного заповнення полів.
■ обов'язково виберіть зі списку "Тип ідентифікації". Залежно від вибраного значення заповніть поле "Ід. код/ЄДРПОУ".
Для юр. особи:
• Код ЄДРПОУ — 8 цифр (не нулі);
• РНПП (реєстр. номер платника податків), відображається для отримувача — 9 цифр (не нулі);
• Код не присвоєний (поле Ід. код/ЄДРПОУ заповнюється значенням 000000000)
Для фіз. особи:
• РНОКПП (реєстр. номер облікової картки платника податків) – 10 цифр (не нулі);
• Паспорт — 2 букви та 6 цифр або 9 цифр (ID-картка) або 000000000 (для нерезидента);
• Інший документ — 2 букви та 6 цифр (для резидента);
• Інформація відсутня — поле Ід. код/ЄДРПОУ заповнюється значенням 99999.
■ вкажіть призначення платежу. Можете вказати його вручну або вибрати зі збережених раніше шаблонів, натиснувши кнопку "Вибір ПП". Максимальна довжина призначення платежу не може перевищувати 420 символів.
■ натисніть "Зберегти" внизу вікна.
Зверніть увагу, що розділи "Фактичний платник та "Фактичний отримувач" необов'язкові до заповнення, але якщо потрібно ввести дані фактичного платника/отримувача (наприклад, нотаріус платить від імені фізичної особи, або оплата здійснюється від імені дочірнього підприємства), натисніть "Фактичний платник" та заповніть відповідні поля. -
Якщо здійснюєте платіж в бюджет, натисніть "Бюджет" заповніть поля секції "Напрям зарахування 1".
назва поля що вводити/обирати Код виду сплати Значення коду виду оплати обирається тільки при сплаті податків Додаткова інформація запису
(до 140 символів)Введіть додаткову інформацію щодо переказу коштів . Наприклад:
"єдиний податок за 3 квартал 2023 року"
"єдиний внесок, нарах. на суму ЗП за першу половину лютого 2023".
Більше роз'яснень у статті — "Який формат заповнення структурованого призначення платіжної інструкції під час сплати податків?"Номер рахунку Введіть номер рахунку у форматі IBAN.
Заповнюється, якщо плануєте використовувати єдиний казначейський рахунок та будете заповнювати декілька напрямків зарахуваньСума податку Введіть суму податку.
Заповнюється, якщо плануєте використовувати єдиний казначейський рахунок та будете заповнювати декілька напрямків зарахуваньІнформація про податкове рішення
(до 140 символів)Введіть інформацію про податкове повідомлення/рішення.
Заповнюється, якщо платите на основі актів звірки та т.і.Тип
(до 35 символів)Введіть код класифікації доходів бюджету.
Вказується, якщо оплата оренди за держмайно."Додати" Якщо використовуєте єдиний рахунок для сплати податків, то додайте новий напрямок зарахування.
Новий запис можливо додати, коли заповнено обов’язкові поля попереднього запису. Кількість напрямів зарахування до 5 секцій.
Після заповнення напрямку зарахування натисніть "Ок".
Після заповнення всіх полів платіжної інструкції до бюджету натисніть "Зберегти".
Зверніть увагу, що поле "Призначення платежу" завжди буде фіксоване та не зміниться, тому обов'язково заповнюйте поля у секції "Напрям зарахування" приділяючи особливу увагу полю "Додаткова інформація запису".
- Щоб відправити в банк платіж, перейдіть в "Документи в національній валюті", відкрийте необхідний платіж у статусі "Не всі підписи".
- Внизу вікна платіжної інструкції натисніть на випадаючий список кнопки "Підписи", та оберіть "Підписати поточний документ".
Корисні статті
Загальні налаштування iFOBS (Win32)
Що означають статуси документів/вкладень після завантаження?
Як роздрукувати квитанцію платежу в iFOBS (Win32)?
Виконати планову перегенерацію нового ключа (сертифіката) в iFOBS (Win32)
Приклади заповнення реквізитів при сплаті податків та прирівняних до них платежів
Коментарі
0 коментарів
Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.