FAQ по РРО та ПРРО

Запитання

Що таке РРО? Кому потрібні РРО/ПРРО? Чи є альтернатива класичним касовим апаратам?

Умова

Для виконання норм законодавства потрібно мати зареєстроване РРО/ПРРО, яке може бути як інтегроване, так і не інтегроване з POS-терміналом.

Відповідь

Що таке РРО?

Реєстратор розрахункових операцій (РРО) — термін в законодавстві України, що визначає фіскальний касовий апарат як засіб державного контролю за обігом безготівкових та готівкових коштів, обліком товарів, реєстрацією наданих послуг та розрахунковими операціями. Визначення та використання реєстраторів регламентується Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Що таке ПРРО?

Програмний РРО (ПРРО) — це програмний продукт, який встановлюється на телефон, ноутбук, комп'ютер або планшет, щоб створювати електронні фіскальні чеки та передавати зареєстровані продажі до податкової служби.

Кому потрібні РРО/ПРРО?

Для ФОП з 2022 році будуть потрібні всім підприємцям другої–четвертої груп спрощеної системи оподаткування для проведення будь-яких готівкових розрахункових операцій або картками.

За яких умов можливо не застосовувати РРО:

 • Переказ коштів за товар з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок, відкритий в установі банку без застосування платіжних карток;
 • зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок продавця в касі банку;
 • зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок продавця з використанням програмно-технологічних комплексів самообслуговування, які належіть банківським та небанківським фінустановам.

Кому не потрібно встановлювати РРО/ПРРО?

 • суб'єктів господарювання, в т.ч. ФОП, які приймають оплату на свій рахунок за реквізитами IBAN (оплата може бути здійснена через касу банку, термінал самообслуговування банку, з рахунку на рахунок); Натомість при розрахунках в інший спосіб —готівкоюплатіжною карткою тощо, РРО/ПРРО треба застосовувати обов'язково.
 • ФОП І групи;
 • ФОП ІІ-ІV групи, які здійснюють торгівлю в селі (за певних умов);
 • суб'єктів господарювання, щодо яких діє звільнення відповідно до ст. 9 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (Закон про РРО), а також Переліку 1336, затвердженого постановою Кабміну від 23.08.2000, що визначає окремі види діяльності, за яких можна не застосовувати РРО, але треба використовувати розрахункові квитанції та книги обліку розрахункових операцій (КОРО).

Чи є альтернатива класичним касовим апаратам?

Так, є програмне забезпечення, яке перетворює будь-який ґаджет з Windows або Android на касовий апарат — програмний РРО. Пропонуємо скористатися акційною пропозицією від нашого партнера Е-ЧЕК.

Е-чек можна використовувати:

 • паралельно з встановленим Sense Bank POS-терміналом Verifone, Ingenico, PAX (для виконання норм законодавства), без інтеграції з ним;
 • на спеціальному POS-терміналі "Android POS-термінал" моделі Saturn 1000 F2, в якому вже встановлено Е-чек.

Чи можна не застосовувати РРО/ПРРО у період воєнного стану?

З 1 жовтня 2023 року застосування штрафних санкцій буде відновлено щодо всіх підприємців і компаній, які займаються торгівлею, працюють у сфері громадського харчування або надають послуги.
Якщо у клієнта встановлений термінал, але не встановлена каса він має наступні варіанти:

 • ​підключити касу до терміналу (касову програму клієнт обирає самостійно, Sense Bank не займається касовими рішеннями, а надає лише бібліотеки для її інтеграції з терміналом);
 • підключити ПРРО на свій телефон або комп'ютер без інтеграції до терміналу та видавати покупцю у разі потреби 2 чеки: 1–термінальний (який видає POS-термінал), 2–фіскальний (який сформує ПРРО та зазвичай направляються на e-mail, телефон покупця).

Корисні статті

Встановити Е-ЧЕК як ПРРО від Sense Bank

КЕП на фізичному носії для Е-ЧЕК. Які вимоги та як використовувати?

Android POS-термінал. Підключення та умови супроводження

Чи була ця стаття корисною?
2 з 3 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.