Завдання
Створити заявку на купівлю валюти в iFOBS (Win32)
Умова
- Купівля валюти ЮО нерезидентами здійснюється в безготівковій формі виключно за наявності зобов'язань оплати в цій валюті.
- Резиденту (ЮО/ФОП) дозволяється протягом одного дня здійснювати валютні операції з купівлі безготівкової валюти без підтвердження наявності підстав/зобов'язань для їх проведення на загальну суму, яка не перевищує в сукупності 100 000 євро включно (еквівалент цієї суми в іншій валюті за курсом НБУ).
- За купівлю іноземної валюти банком, сплачується відповідна комісія в гривні. Сума комісії (відсоток від покупки) визначається тарифним пакетом.
- Для покупки валюти потрібно забезпечити на своєму поточному рахунку наявність коштів у гривні.
Рішення
- На панелі "Задачі" оберіть "Заявка на купівлю валюти".
- Заповніть необхідні поля:
- номер заявки — проставляється автоматично, можна змінити;
- вкажіть суму та валюту заявки;
- вкажіть тип комісії — "Утримати з суми на купівлю", "Списати з нашого рахунку", "Перерахувати на рахунок у банку" (стає доступним для заповнення поле "Счет банка");
- вкажіть курс купівлі валюти — ринковий (або курс уповноваженого банку), фіксований, за згодою (може бути відсутнім);
- дата заявки — по замовчуванню вказується поточна дата, можна змінити, використовуючи календар;
- "Діє до" — кінцева дата дії заявки, для введення дати можна використовувати календар;
- "Вал. рахунок" — вкажіть номер рахунку, на який буде зарахована валюта, яка купується (можна скористатись списком);
- "Вал. комісії" — валюта комісії (згідно з вимогою НБУ — гривня);
- "Рахунок комісії" — поле буде активним тільки для типу комісії "Списати з нашого рахунку". - Заповніть наступні поля заявки:
- вкажіть як зарахувати валюту — "На наш рахунок" або "Згідно з плат. доруч." (може бути відсутнім, при виборі цього поля стає доступною для заповнення секція "Плат. доручення").
Увага! Якщо куплена валюта перераховується "Згідно з плат. доруч.", обов'язково заповніть поле "Вал. рахунок" (значення буде використано для визначення філії, до якої буде направлено сформований документ).
- оберіть гривневий рахунок — рахунок, з якого буде списана сума для купівлі валюти;
- "Плат. доручення" — введіть реквізити платіжного доручення, якщо купівля валюти згідно платіжного доручення. Для введення дати можна використовувати календар;
- "Підстава купівлі" — для введення контрактів. Вкажіть інформацію про контракт (максимальна кількість введених контрактів — 5).
Може бути доступним введення лише по одному контракту, тоді сума контракту заповнюється автоматично. - Натисніть на поле "Документи", щоб перейти на форму введення документів на підставі купівлі валюти. Форма містить поля для заповнення номера, дати, суми, типу документа (вибрати зі списку: передоплата, рахунок, акт, відомість) та кнопки для додавання, зміни, видалення документів на підставі купівлі.
- "Підстава" — для введення інформації про підставу купівлі (обирається з випадаючого списку довідника НБУ);
- "Ціль" — оберіть ціль купівлі валюти зі списку;
- "Вид економічної діяльності" — при виборі відкривається довідник "Код операції". Оберіть потрібний вам запис та поле заповниться даними з довідника.
- "Найменування товарної групи" — оберіть запис з підключеного довідника;
- "Найменування банку В010" — оберіть запис з підключеного довідника;
- "Країна бенефіціара" — оберіть країну з випадаючого списку.
Щоб видалити поля секції "Підстава купівлі" натисніть "Очистити". Якщо в підставі були введені документи, спочатку видаліть їх, а потім видаліть поля секції.
- "Примітка" — для введення примітки (максимальна кількість символів — 254) та коментаря до платежу (до 160 символів). - Збережіть заявку та далі підпишіть.
Коментарі
0 коментарів
Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.