Що таке FATCA?

Запитання

Що таке FATCA?

Умова

7 лютого 2017 р. було підписано Угоду між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень Закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (Foreign Account Tax Compliance Act, FATCA). Через підписання цієї Угоди у законодавство України імплементуються окремі норми податкового законодавства США.

Відповідь

FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) — це закон США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків". Прийнятий у 2010 році ((набрав чинності 1 липня 2014 року), забезпечує механізм виявлення, запобігання та припинення ухилення від оподаткування доходів податковими резидентами США через розміщення активів за межами юрисдикції США. Громадяни США повинні надавати достовірну інформацію про свої рахунки за кордоном. Крім цього, всі фінансові установи (банки, страхові компанії, депозитарії) інших країн теж зобов'язані відправляти відомості про рахунки, відкриті американцями.

FATCA зобов'язує всі іноземні фінансові організації, в тому числі банки, в розумінні FATCA (а не в розумінні українського законодавства) розкривати Податковій службі США (Internal Revenue Service, IRS) інформацію про наступні рахунки, які належать особам США (US Person), тобто:

 • фізичні особи — громадяни та резиденти США (включаючи осіб з подвійним громадянством та власників Green Card);
 • юридичні особи — резиденти США (з метою оподаткування);
 • трасти, партнерства, майно, що підлягають оподаткуванню в США;
 • рахунки юридичних осіб, в яких американські платники податків мають істотну частку володіння (Non-US Entity with one or more Controlling Persons that is a US Person — корпорація або компанія, в якій особа США прямо або опосередковано володіє більше 10%).

Ознаки, які вказують на зв’язок особи з США (US Person):

 • паспорт громадянина США або інше посвідчення резидента США (в т.ч. Green Card);

 • місце народження в США;

 • адреса в США;

 • поштова адреса в США;

 • телефонний номер в США;

 • довгострокове платіжне доручення для переказу коштів на рахунок в США;

 • довіреність або право підпису надане особі з американською адресою.

Якщо ви належите до вищеперелічених осіб США (US Person), то вам необхідно надати документи FATCA і згоду на розкриття даних і банківської таємниці IRS. Якщо ви відмовитеся давати згоду на розкриття інформації, банк змушений буде закрити ваш рахунок, а за всіма платежами у вашу користь з джерелом доходу в США, буде утримано 30% податку.

Корисні статті

Навіщо проходити повторну ідентифікацію?

Як пройти повторну ідентифікацію НБУ ФОП?

Як пройти повторну ідентифікацію НБУ МСБ ЮО?

Чи була ця стаття корисною?
1 з 2 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.