Які податки сплачувати при виплаті заробітної плати?

Запитання

В чому полягає контроль банку при виплаті зарплати? Які дані перевіряє банк при виплаті зарплати? Чи є особливості для резидентів Дія City?

Умова

УВАГА!

У період воєнного стану необхідним залишається умова сплати податків.

Для резидентів Дія City.
Згідно положень Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні":
- При виплаті заробітної плати та прирівняних до неї виплат по клієнтам резидентам Дія Сіті перевіряється факт оплати ЄСВ без контролю суми оплати 22%;
- При виплаті допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами резиденти Дія Сіті сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, ПДФО та військовий збір на загальних підставах у відповідних розмірах. 

Згідно ЗУ клієнти самостійно надають банку інформацію про резидентність Дія Сіті. Новий/діючий клієнт надає лист з інформацією про резиденство у довільній формі.
При наданні інформації по клієнт-банку пропишіть текст в тілі листа та відслідковуйте статус виконання — "Прочитано". Датою прийняття листа банком вважається дата прочитання листа.

Відповідь

При виплаті заробітної плати (з/п), а також прирівняних до неї виплат, банк перевіряє:

 1. Нарахування єдиного внеску (22%) — не менше 22% від суми з/п.
 2. Військовий збір — банк перевіряє факт оплати.
 3. ПДФО  — банк перевіряє факт оплати.

Період, за який виплачується заробітна плата, повинен відповідати періоду сплачених податків.

В підтвердження раніше сплаченого ЄСВ клієнт може надати в банк одну з довідок (підстава: Наказ Міністерства фінансів України № 291):

 • Довідка-розрахунок (Додаток 1 до Наказу);
 • Довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску (Додаток 2 до Наказу).

Правила заповнення довідки-розрахунку (Додаток 1), приклади розрахунку, надані Державною податковою службою: Роз’яснення щодо особливостей заповнення довідки-розрахунку (tax.gov.ua)

Довідка може надаватися:

 • в паперовому вигляді, з "живим" підписом/печаткою контролюючого органу; 
 • в електронному вигляді за підписом КЕП уповноваженої особи контролюючого органу та печаткою КЕП контролюючого органу.

Для отримання довідки в електронному вигляді подайте запит через електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 421 глави 1 розділу II Податкового кодексу України (п.1 Порядку). Результатом погодження контролюючим органом довідки є її надсилання в ваш електронний кабінет (отримання "позитивних" квитанцій № 1 та № 2 свідчать тільки про коректність заповнення та реєстрацію для розгляду). 

Отриману довідку в електронному вигляді від контролюючого органу з 2 накладеними КЕП (підпис КЕП уповноваженої особи контролюючого органу та кваліфікована електронна печатка контролюючого органу) надішліть у банк на електронну адресу — VirtualBranch@sensebank.com.ua (у виключних випадках можна направити на електронну пошту вашого менеджера у відділенні).

Важливі моменти:

- Сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) — 22% згідно Наказу Міністерства фінансів України від 16.09.2022 р. №291 “Про затвердження Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати”.

- Період виплачуваної з/п повинен відповідати періоду сплачених податків. Або надайте у відділення банку довідку-розрахунок, що підтверджує відсутність заборгованості перед бюджетом по сплаті податків (Наказ Міністерства фінансів України №291, який регламентує порядок прийому банками розрахункових документів на виплату з/п). В довідці-розрахунку поле "Інформація для банку" обов'язкове для заповнення.

- Якщо в компанії працює інвалід та оплата єдиного внеску в розмірі 8,41%, перед проведенням з/п відомості надайте менеджеру довідку з Міністерства фінансів України про відсутність заборгованості перед бюджетом (Додаток 1, 2 до Наказу №291).

- В полі "Коментар" при формуванні з/п відомості обов'язково повинні бути зазначені: вид нарахувань, за який період, інформація про оплату податків. 

Відомості, які не відповідають даним вимогам законодавства, відхиляються банком відповідно до Постанови НБУ №163 від 29.07.2022 р. 

Корисні статті

Як провести зарплатну відомость, якщо оплата єдиного внеску менше норми?

Які податки потрібно сплатити при виплатах?

Який транзитний рахунок вказувати при створенні зарплатної відомості?

Чи була ця стаття корисною?
29 з 33 вважають статтю корисною

Коментарі

1 коментар

 • Наталья Ашихина

  Як  сплачується  єсв  ,  якщо  робітник  працює  за  сумістництвом  та  не  на  повну  ставку.

  0

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.