Як провести зарплатну відомість, якщо оплата єдиного внеску менша норми?

Запитання

Як провести зарплатну відомість, якщо оплата ЄСВ менше норми? Що робити, якщо сума єдиного внеску менше норми при виплаті зарплати?

Умова

  • Сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) — 22% згідно Наказу Міністерства фінансів України від 16.09.2022 р. №291 “Про затвердження Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати”.

УВАГА!

У період воєнного стану, якщо сплачена в банку сума єдиного внеску менша, ніж 22% від суми заробітної плати та прирівняних до неї виплат, згідно з Листом Міністерства фінансів України від 15.03.22 р. №11220-04-10/6143 дозволені дії, описані в статті — Які податки сплачувати при виплаті заробітної плати?

Відповідь

Якщо сума єдиного внеску менше норми, то з/п відомість може бути відхилена банком або відправлена на уточнення.
Зверніться до Державної податкової служби, щоб отримати Довідку-розрахунок по формі з додатку 1, 2 до Порядку №291 про відсутність заборгованості по єдиному внеску перед бюджетом. Правила заповнення "довідки-розрахунку", приклади розрахунку, надані Державною податковою службою: Роз’яснення щодо особливостей заповнення довідки-розрахунку (tax.gov.ua)

Цей документ передайте до банку.

Якщо на підприємстві працюють інваліди, на зарплату яких розраховують єдиний внесок у розмірі 8,41%, при виплаті зарплати потрібно надати довідку-розрахунок.

Зверніться до територіального органу ДПС за разовою або річною "Довідкою-розрахунком", яку вона має погодити. Довідку передайте до банку при виплаті зарплати, коли оплата єдиного внеску в меншій сумі, ніж 22% від суми виплат, вказаної в розрахункових документах.

Довідка-розрахунок може надаватися:

  • у паперовому вигляді, з "живим" підписом або печаткою контролюючого органу; 
  • в електронному вигляді за підписом КЕП уповноваженої особи контролюючого органу та
    кваліфікована електронна печатка контролюючого органу.

Приклад разової "довідки-розрахунку" у паперовому вигляді:
000д.png
Шаблон Довідки-розрахунку Додаток 1.docx
Поле "Інформація для надавача платіжних послуг" обов'язкове для заповнення.

Приклад річної "довідки-розрахунку" у паперовому вигляді:
39.jpg

Для отримання довідки в електронному вигляді подайте запит через електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 421 глави 1 розділу II Податкового кодексу України (п.1 Порядку). Отриману довідку в електронному вигляді від контролюючого органу за підписом КЕП уповноваженої особи контролюючого органу надішліть у банк на електронну адресу — VirtualBranch@sensebank.com.ua. У виключних випадках можна направити на електронну пошту вашого менеджера у відділенні.

Корисні статті

Які податки сплачувати при виплаті заробітної плати?

Які податки потрібно сплатити при виплатах?

Який транзитний рахунок вказувати при створенні зарплатної відомості?

Чи була ця стаття корисною?
23 з 31 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.