Який графік обробки міжбанківських платежів у гривні в Sense Bank?

Запитання

Який графік обробки міжбанківських платежів у гривні? За яким графіком виконуються гривневі міжбанківські платежі в АТ "Сенс Банк"? Які обмеження по сумі безготівкового перерахування на поточний рахунок? Коли починається та закінчується бізнес-час у банку?

Умова

 • Операційний час — частина операційного дня банку протягом якого здійснюється обслуговування клієнтів, у тому числі приймаються документи на переказ та їх відкликання, Заявки на договірне списання, котрі повинні бути оброблені, передані та виконані банком.
  Тривалість операційного часу встановлюється банком самостійно з урахуванням режиму роботи платіжних систем та доводиться до відома клієнтів шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному сайті банку.
 • Згідно п.10 розділу I Постанови Національного банку № 145 від 21.12.2018: "Банк (філія, відділення) організовує роботу операційної каси з касового обслуговування клієнтів протягом операційного часу та в післяопераційний час відповідно до внутрішніх положень (інструкцій) про організацію роботи щодо здійснення касових операцій банком".
 • Операційний час в АТ "Сенс Банк" — з 00:00 до 16:30.
 • Післяопераційний час — частина робочого дня банку (філії, відділення) після закінчення операційного часу, включаючи роботу у вихідні та святкові дні, протягом якої здійснюються касові операції з їх відображенням у бухгалтерському обліку не пізніше наступного операційного дня.
 • При безготівковому перерахуванні на поточний рахунок обмежень по сумі немає.

Відповідь

Міжбанківські платежі виконуються в режимі, наближеному до 24/7, якщо не вимагають додаткової перевірки.

 • Вихідні платежі на рахунки клієнтів, відкритих в інших банках України, виконуються щодня з 00:00 до 24:00. На термін зарахування платежу впливає термін обробки платежу банком-одержувачем.
  Платежі, відправлені з 00:00 до 16:30, виконуються за тарифами операційного часу.
  Платежі, відправлені з 16:30 до 24:00, виконуються за тарифами післяопераційного часу (див. Загальні тарифи).
 • Прийом платежів з інших банків України та зарахування їх на рахунки клієнтів Sense Bank виконується щодня з 00:00 до 24:00. Термін зарахування платежу залежить від термінів відправки платежу банком-відправником. Обробка платежу Sense Bank виконується день у день.

Приклади:

 • якщо платіж надійшов з 00:00 до 16:30, але коштів на рахунку недостатньо, банк очікує надходження коштів до 24:00. Кошти зараховані — платіж буде в статусі "Проведений" (за умови, що операція не потрапляє під додатковий контроль банку); якщо кошти не зараховані — платіж буде переведений в статус "Відхилено" о 24:00.
 • якщо платіж надійшов після 16:30 до 24:00 і коштів на рахунку достатньо — платіж буде "Проведений"; коштів недостатньо — платіж буде переведений в статус "Відкладений" о 24:00. На наступний день, якщо кошти будуть зараховані — платіж буде "Проведений", якщо кошти не зараховані — платіж буде переведений в статус "Відхилено" о 24:00.

Розглянемо приклади створення та обробки платежів (за умови що документи не потребують додаткового контролю та обробляються автоматично): 

Дата створення документа Час створення документа Дата документа, яка вказана в клієнт-банк Дата підписання документа в клієнт-банк Дата обробки банком документа Дата відображення документа у виписці Комісія за операційний/післяопераційний час
п'ятниця з 00:00 до 16:30 субота/неділя/понеділок субота/неділя/понеділок понеділок понеділок не утримується
після 16:30 п'ятниця п'ятниця п'ятниця п'ятниця утримується
субота

з 00:00 до 16:30 субота субота субота понеділок не утримується
після 16:30 субота субота субота понеділок утримується
субота з 00:00 до 16:30 понеділок субота субота понеділок не утримується
після 16:30 понеділок субота субота понеділок утримується
неділя з 00:00 до 16:30 неділя неділя неділя понеділок не утримується
після 16:30 неділя неділя неділя понеділок утримується
неділя з 00:00 до 16:30 понеділок неділя неділя понеділок не утримується
після 16:30 понеділок неділя неділя понеділок утримується

Всі платежі, що підлягають контролю з боку банку (зарплата, лікарняні, відпускні, паї, оренда та ін. доходи фізичних осіб) проводяться банком тільки в робочі дні.

Корисні статті

Які сервіси та послуги пропонує виконати дистанційно Sense Business Online?

Що буде з платежем, якщо для його проведення не достатньо коштів на рахунку?

Тарифи за РКО для ФОП чи ЮО

Що означає дата документа при створенні платіжного доручення?

Чому відхиляється платіжна інструкція?

Чи була ця стаття корисною?
12 з 15 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.