Закрити рахунок ФОП або ЮО

Завдання

Закрити рахунок підприємця або юридичної особи. Умови закриття рахунку підприємця або юридичної особи. Комісія за закриття рахунку. Причини закриття рахунку. Закрити рахунок в період воєнного часу.

Умова

 • Закриття рахунку підприємця або юридичної особи можливе при відсутності заборгованості на рахунку, у тому числі й по торговому еквайрингу.
 • Закриття рахунку доступне власнику або розпоряднику рахунку.

Рішення

Під час воєнного стану рекомендуємо не поспішати з походом до відділення для закриття рахунку, краще зачекайте мирного часу. Якщо відсутній рух коштів до шести місяців — обслуговування безкоштовне. Починаючи з шостого місяця, якщо рахунок неактивний, вже буде комісія. 

Якщо все-таки вирішили закрити рахунок з власної ініціативи — зверніться до відділення, де є менеджер МСБ з документами, що ідентифікують особу та подайте заяву на закриття рахунку. 

Причини закриття рахунку

Закриття рахунку може бути здійснено:

 • на підставі заяви клієнта про закриття поточного рахунку;
 • на підставі рішення відповідного органу, на який згідно із законодавством України покладено функції щодо припинення юридичної особи-резидента (за заявою ліквідатора, голови та членів ліквідаційної комісії, керуючого санацією);
 • у разі смерті власника рахунку — фізичної особи-підприємця, після виплати коштів спадкоємцю(ям) та іншим особам на підставі документів, визначених законодавством України;
 • на підставах, передбачених законодавством України або договором між банком та клієнтом. Наприклад, згідно з Постановою № 162, п. 123: "Надавач платіжних послуг має право відмовитися від договору банківського рахунку та закрити поточний рахунок користувача, якщо немає операцій за рахунком протягом трьох років підряд та немає залишку грошових коштів на поточному рахунку".
Комісія за закриття рахунку

За закриття рахунку передбачена комісія. Вона стягується за закриття кожного поточного рахунку, у тому числі рахунку 2604*.

 • Розмір комісії при закритті рахунку за власною ініціативою згідно з тарифами:
  для всіх ТП окрім Head/Lead;
  для тарифів Head і Lead.

 • Розмір комісії при закритті рахунку за ініціативою банку або за заявою ліквідатора стягується в розмірі поточного залишку.
  Наприклад, якщо на рахунку залишок 0 гривень — комісії не буде, якщо на рахунку 10 000 гривень — комісія за закриття складатиме 10 000 гривень.

У разі виплати (готівкою або безготівково) залишку коштів спадкоємцю ФОП, комісія за закриття рахунку та інші комісії, пов'язані з перерахуванням коштів не утримується. 

Строки закриття рахунку
На строки закриття рахунку впливає наявність додаткових рахунків та послуг, що оформлені в банку, адже із закриттям основного рахунку необхідно закрити й інші. 
Отже, закриття рахунку може займати до 5–6 робочих днів. 

 

Корисні статті

Неактивний рахунок. Що це і як обслуговується?

Що входить в щомісячне обслуговування поточного рахунку і при яких умовах комісія не стягується?

Тарифи по пакетам РКО

 

Чи була ця стаття корисною?
37 з 80 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.