Завдання
Закрити рахунок підприємця або юридичної особи. Умови закриття рахунку підприємця або юридичної особи. Комісія за закриття рахунку. Причини закриття рахунку. Закрити рахунок в період воєнного часу.
Умова
- Закриття рахунку підприємця або юридичної особи можливе при відсутності заборгованості на рахунку, у тому числі й по торговому еквайрингу.
- Закриття рахунку доступне власнику або розпоряднику рахунку.
- Закриття рахунку нотаріуса, адвоката чи самозайнятої особи можливе лише через відділення, де є менеджер МСБ.
Рішення
Під час воєнного стану рекомендуємо не поспішати з походом до відділення для закриття рахунку, краще зачекайте мирного часу. Якщо відсутній рух коштів до шести місяців — обслуговування безкоштовне. Починаючи з шостого місяця, якщо рахунок неактивний, буде комісія, за наявності коштів на рахунку. Також при наявності інших угод, таких як торговий еквайринг, комісія буде братися незалежно від руху коштів по рахунку.
Якщо все-таки вирішили закрити рахунок з власної ініціативи — зверніться до відділення, де є менеджер МСБ з документами, що ідентифікують особу та подайте заяву на закриття рахунку.
Якщо ви ФОП та є користувачем Sense SuperApp, то можете подати заяву на закриття рахунку через застосунок.
Закриття рахунку може бути здійснено:
- на підставі заяви клієнта про закриття поточного рахунку;
- на підставі рішення відповідного органу, на який згідно із законодавством України покладено функції щодо припинення юридичної особи-резидента (за заявою ліквідатора, голови та членів ліквідаційної комісії, керуючого санацією);
- у разі смерті власника рахунку — фізичної особи-підприємця, після виплати коштів спадкоємцю(ям) та іншим особам на підставі документів, визначених законодавством України;
- на підставах, передбачених законодавством України або договором між банком та клієнтом. Наприклад, згідно з Постановою № 162, п. 123: "Надавач платіжних послуг має право відмовитися від договору банківського рахунку та закрити поточний рахунок користувача, якщо немає операцій за рахунком протягом трьох років підряд та немає залишку грошових коштів на поточному рахунку".
За закриття рахунку передбачена комісія. Вона стягується за закриття кожного поточного рахунку, зокрема рахунку 2604*.
-
Розмір комісії при закритті рахунку за власною ініціативою згідно з тарифами
-
Розмір комісії при закритті рахунку за ініціативою банку або за заявою ліквідатора стягується в розмірі поточного залишку.
Наприклад, якщо на рахунку залишок 0 гривень — комісії не буде, якщо на рахунку 10 000 гривень — комісія за закриття складатиме 10 000 гривень.
У разі виплати (готівкою або безготівково) залишку коштів спадкоємцю ФОП, комісія за закриття рахунку та інші комісії, пов'язані з перерахуванням коштів не утримується.
Отже, закриття рахунку може займати до 5–6 робочих днів.
Корисні статті
Неактивний рахунок. Що це і як обслуговується?
Що входить в щомісячне обслуговування поточного рахунку і при яких умовах комісія не стягується?
Коментарі
0 коментарів
Будь ласка, увійти, щоб залишити коментар.